неділя, 27 жовтня 2024 р.

РІДНА МОВА ЯК ДУХОВНА СИЛА НАРОДУ

Рідна мова як духовна сила народу : рекомендаційний бібліографічний список / Департамент культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського, відділ наукової інформації та бібліографії ; уклад. В. А. Лашко ; ред. К. М. Щира ; відп. за вип. Н. В. Влезько. – Полтава : ПОУНБ, 2024. – 38 с.

Найбільшим надбанням кожного народу, основою його духовності й культури є рідна мова. Українська мова є однією з найбагатших мов світу, вона має тисячолітню історію, могутню літературу, великий народ, квітучу землю, зрештою, вона має свою державу. Українці століттями виборювали своє законне право говорити та писати рідною українською мовою, а дехто жертвував найдорожчим – життям. За нашу українську мову боролись, звеличували у своїх творах сини і доньки України – Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Леся Українка та багато інших видатних українських письменників, вірних патріотів своєї Батьківщини. Наша мова – багатогранна та унікальна, яскрава та самобутня. Тому сприяння поширенню української мови у всіх сферах життя, підвищення ролі української мови як національної цінності сьогодні є актуальним у діяльності українських бібліотек.
До Дня української писемності та мови, який відзначається 27 жовтня, відділ наукової інформації та бібліографії підготував рекомендаційний бібліографічний список "Рідна мова як духовна сила народу", що висвітлює питання мовної політики в Україні та її законодавчі засади, знайомить з історією української мови і писемності, зміною мовної поведінки українців під впливом повномасштабного вторгнення рф в Україну.