середа, 1 травня 2024 р.

4 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

    Дитячий булінг, хто того не знає…
    Сміються всі, а плаче лиш один,
    Бо в нього кожен камінець кидає.
    Такого не буває і в тварин.
    Це дуже підло, хай це кожен знає
    І береже для доброти слівце.
    Така жорстокість серце роз’їдає
    І в першу чергу тих, хто робить це.

Надія Красоткіна, українська поетеса
Булінг (англ. bully – хуліган, забіяка, цькування ) – це розповсюджена проблема сучасного суспільства, яка найгостріше проявляється в освітньому середовищі та здатна призвести до непередбачуваних наслідків. Створити сприятливі умови для розвитку, навчання та виховання дитини – головне завдання сучасних закладів освіти. Від того, у якій атмосфері перебувають діти, залежить їхній настрій, здоров’я, бажання вчитися і, зрештою, просто приходити до закладу освіти. Перебування у безпечному, доброзичливому освітньому просторі, де панують довіра та повага, є тією основою, що сприяє запобіганню насильства та булінгу в учнівському середовищі. 
4 травня – відзначають Міжнародний день протидії булінгу (День боротьби з цькуванням), день, коли весь світ об’єднується, щоб протистояти булінгу в школах, на дитячих майданчиках та в соціальних мережах. Протягом року є кілька днів, присвячених цьому руху. Це особливі дні, які привертають увагу і допомагають зупинити цькування, а також заступитися за тих, хто наразі зазнає насильства.
Ідея Дня протидії булінгу виникла в Канаді у 2007 році. Цей день ще називають Днем рожевої сорочки. Усе розпочалося з того, що люди стали на захист хлопчика, над яким знущалися лише тому, що він носив рожеву сорочку до школи. Ось чому існує ще один день, який називається Міжнародний день рожевого кольору. Незалежно від того, коли він відзначається, для всіх нас життєво важливо виступати проти булінгу. Це нагадування про те, що ми повинні бути пліч-о-пліч з тими, хто зазнає знущань – незалежно від їхнього віку, раси, статі чи віросповідання. Лише в єдності поглядів та спільних антибулінгових заходах можна запобігти знущенням та захистити невід’ємні права дітей.
                                                                                                        За матеріалами інтернет-видань

ДЖЕРЕЛА ДО ТЕМИ